Objawy Chlamydii

Objawy Chlamydii
3.6 (71.67%) 12 Głosów

Chlamydia jak praktycznie każda choroba weneryczna, aż w 80% nie daje żadnych początkowych objawów bądź nie są one kojarzone akurat z tym schorzeniem. Warto dodać, że bakteria Chlamydii umiejscawia się nie tylko na narządach płciowych, ale i w krwiobiegu, co oznacza, że może zainfekować różne narządy ludzkiego ciała. Chlamydioza może nie dawać o sobie znać nawet przez długie lata a uaktywnia się zazwyczaj w bardzo zaawansowanym już stadium.

Możliwe początkowe objawy Chlamydii

Rzadko, ale zdarza się, że objawy zakażenia bakterią są rozpoznawalne już w początkowej fazie choroby – najczęściej w okresie od 2 do 4 tygodni po zakażeniu. U kobiet występuje wtedy krwawienie w czasie stosunku płciowego bądź pomiędzy cyklami, obfita wydzielina o ostrym zapachu, pieczenie podczas oddawania moczu czy silne bóle brzucha oraz miednicy. Mężczyźni zaś zauważyć mogą nieprzyjemną wydzielinę z penisa, pieczenie podczas oddawania moczu i częstomocz a nawet zapalenie jąder.
Zarówno u pań jak i panów może pojawić się gorączka, mdłości, ból odbytu, zapalenie stawów i spojówek, nierzadko również na skórze pojawia się wysypka.
Trzeba zaznaczyć, że wystąpienie takich objawów wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem ginekologiem bądź wenerologiem.

Objawy Chlamydii w zaawansowanym stadium zakażenia

Najczęściej bakteria Chlamydii umiejscawia się u kobiet na nabłonku szyjki macicy. Na tym też narządzie dochodzi zazwyczaj do powstania nadżerki a w skrajnych przypadkach nawet raka narządu rodnego. W zainfekowanym miejscu mogą pojawić się ropiejące wybroczyny a sama szyjka zaczyna krwawić. Niejednokrotnie dochodzi do zapalenia błony śluzowej macicy, czyli endometrium, pojawić się również może zapalenie gruczołu Bartholina.

 

Odpowiedź do artykułu “Objawy Chlamydii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *