Wady operacji piersi – inne sposoby na powiększenie biustu

Wady operacji piersi – inne sposoby na powiększenie biustu
Oceń

Kto z nas dobrowolnie poddałby się potencjalnie niebezpiecznej operacji, jeżeli nie ma ona na celu ratowania życia lub zdrowia? Na pewno niewiele osób, a mimo to setki tysięcy kobiet na świecie decyduje się na operacje plastyczne.

Powiększenie biustu dzięki implantom
Implanty piersi ma prawie 5% mieszkanek Stanów Zjednoczonych Ameryki, ale nie wszystkie są z nich zadowolone. Badania pokazują, że tylko 74% kobiet twierdzi, że było warto poddać się operacji powiększenia piersi. Chociaż sama operacja nie jest bolesna (odbywa się w pełnym znieczuleniu) to już okres powrotu do pełnej sprawności jest długi i bolesny, wiąże się z wieloma problemami:

– ból utrzymuje się nawet do roku po wykonaniu zabiegu powiększania piersi, przez ten czas mogą być one delikatne, bolesne, nabrzmiałe;
– przez miesiąc po operacji należy nosić specjalny, zabudowany stanik, który może być niewygodny, nie można go zdejmować na noc;
– należy odpowiednio dbać o blizny pooperacyjne, które bywają spore, jeżeli tego nie zrobimy, to mogą pojawić się trwałe ślady na ciele, które na pewno nie podnoszą samooceny;
– po operacji zdarza się, że pojawiają się rozległe krwiaki;
– pojawiają się początkowe trudności z przyzwyczajeniem się do dużego biustu, nie można znaleźć pozycji do spania, podczas codziennych czynności piersi początkowo przeszkadzają.

Do tego dochodzą niemałe koszty związane z finansowaniem operacji, która nie może być wykonana na NFZ, więc pełną sumę należy wyłożyć ze swojej kieszeni. Jak dużo kosztuje taka operacja? Wiele zależy od docelowego rozmiaru piersi. Średni koszt operacji to 11 000 zł, a sam koszt implantów może sięgać 4000 zł. Im większe i im nowocześniejsze implanty, tym większy będzie koszt operacji. Wiele zależy ten od renomy chirurga, który podejmie się operacji, a jak wiadomo – w tym przypadku nie warto oszczędzać, lepiej zapłacić więcej, niż potem płakać nad źle wykonanym biustem.

Inne sposoby na powiększenie biustu
Na szczęście istnieją inne sposoby na powiększenie biustu, co prawda powiększenie będzie nieznaczne, ale na pewno bezpieczniejsze dla zdrowia i mniej kosztowne dla portfela.

Popularnością cieszy się krem na biut Frashe, który regularnie stosowany podnosi i wypełnia piersi, sprawiają, że wydają się one znacznie większe. Krem na biust powinien być stosowany regularnie, inaczej nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Wklepywanie kremu w biust najlepiej połączyć z delikatnym masażem tych okolic. Warto także od czasu do czasu skorzystać z profesjonalnych zabiegów na biust u kosmetyczki.

Wizualne powiększenie piersi jest możliwe dzięki stanikom typu push-up. Takie staniki można zakupić w dowolnym sklepie z bielizną. Ich zadaniem jest zebranie i uniesienie piersi, przy jednoczesnym wypełnieniu ich objętości gąbką lub silikonowymi wkładkami. Chociaż piersi tak naprawdę nie są powiększone, to wizualnie zyskują nawet kilka rozmiarów!

Ciekawostką jest makijaż piersi. Wiele kobiet łączy push-up z delikatnym makijażem. Dzięki bronzerowi i rozświetlaczowi modelują one okolice dekoltu, sprawiając, że wygląda one na pełniejszy.

Więcej na stronie kremnabiust.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *