Sposoby na skuteczne zwalczanie łysienia

Sposoby na skuteczne zwalczanie łysienia
5 (100%) 1 Głosów

Jak się okazuje, łysienie może mieć wiele różnych przyczyn. Z tego powodu mówi się nawet o kilkunastu rodzajach łysienia. Warto mieć na uwadze, że leczenie łysienia uzależnione jest od jego rodzaju, dlatego tak ważna jest konsultacja z trychologiem – dermatologiem, który jako jedyny potrafi profesjonalnie określić przyczynę łysienia.

Łysienie androgenowe

Niewątpliwie, najczęściej mamy do czynienia z łysieniem androgenowym. Jest to schorzenie, za pojawienie którego odpowiedzialne są geny. W organizmie osób cierpiących z powodu tego typu łysienia wytwarzany jest tak zwany dihydrotestosteron, bezpośrednio odpowiedzialny za wypadanie włosów. Warto mieć na uwadze, że co prawda problem łysienia androgenowego dotyczy przede wszystkim mężczyzn, to jednak zdarza się, iż choroba dotyka również kobiet. Najczęściej, jeśli na łysienie androgenowe cierpią kobiety, schorzeniu temu towarzyszą również inne choroby.

Leczenie łysienia

Jeśli chodzi o sposoby na łysienie, to jest ich na prawdę wiele. Tym nie mniej, nie wszystkie są skuteczne, a niektóre mają wiele skutków ubocznych. Ponadto, niektóre metody możemy zastosować samodzielnie, a inne musi wdrożyć lekarz, trycholog – dermatolog.

Samodzielnie leczenie łysienia

Jeśli chodzi o to, jak możemy zaradzić łysieniu na własną rękę, to niestety, nasze możliwości są mocno ograniczone. Wydaje się, że najlepszym co można zrobić jest stosowanie specjalnych odżywek.

Odżywki do włosów posiadają wiele składników, które rzeczywiście wzmacniają włosy jak i mieszki włosowe. Są to między innymi witaminy oraz pierwiastki. Najważniejsze dla mieszka włosowego składniki odżywek do włosów to przede wszystkim miedź i cynk, jak również witamina A, witamina E oraz B6.

Ponadto, najlepsze odżywki do włosów, które mogą się przydać w leczeniu łysienia zawierają siarkę. Jest to pierwiastek, który stanowi element budulcowy włosa.

Skuteczność odżywek

Pierwsze efekty stosowania odżywek do włosów można zauważyć po kilku miesiącach. Warto jednak przygotować się na to, iż nie będą to efekty oszałamiające. Wydaje się, że o ile w przypadku niewielkiego łysienia, leczenie łysienia za pomocą odżywek i ewentualnie szamponów wzmacniających włosy może być skuteczne, o tyle jeśli mamy do czynienia z szybkim wypadaniem wielu włosów potrzebny jest trycholog – dermatolog, gdyż same odżywki to za mało.

Z drugiej strony, odżywki na pewno nie zaszkodzą naszym włosom. Cena miesięcznej kuracji odżywkami wynosi mniej więcej 150 złotych. Wydaje się więc, że nie najgorszym pomysłem jest wypróbowanie tej kuracji.

Wizyta u trychologa – dermatologa

Jeśli nasz problem z łysieniem jest duży, lub po prostu od razu chcemy profesjonalnie zająć się wypadaniem włosów, powinniśmy odwiedzić lekarza.

Jeśli chodzi o profesjonalne leczenie łysienia, wygląda ono różnie, w zależności od stopnia zaawansowania choroby czy też jej przyczyny. Jedną z form leczenia łysienia są zabiegi laserowe. Cieszą się one stosunkowo dużą skutecznością. Polegają one na tym, iż za pomocą lasera pobudza się naczynia krwionośne w skórze głowy, dzięki czemu krew lepiej krąży, a włosy zaczynają rosnąć.

Ponadto, jeśli laser okaże się nieskuteczny, trycholog – dermatolog ma w zanadrzu również wiele innych metod leczenia łysienia. Popularna jest na przykład mezoterapia, zabieg polegający na wstrzykiwaniu do mieszka włosowego substancji, która ma za zadanie pobudzić go do działania.

Niewątpliwie, leczenie łysienia to proces długotrwały, nie zawsze kończący się sukcesem. Dlatego też, jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na wyleczenie, jak najprędzej powinniśmy pokazać naszą łysiejącą głowę trychologowi – dermatologowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *