Skuteczne leczenie hemoroidów

Skuteczne leczenie hemoroidów
5 (100%) 1 Głosów

Właściwe funkcjonowanie hemoroidów, czyli guzków krwawniczych znajdujących się w odbycie, jest bardzo istotne, między innymi dla prawidłowego działania zwieracza. Wiele osób ma jednak problem z hemoroidami, często to bagatelizując i nie chcąc się do tego przyznać nawet przed samym sobą. Nie można się temu dziwić, gdyż jest to bez wątpienia wstydliwa dolegliwość, dotycząca specyficznej części ciała. Jednocześnie jednak nie można bagatelizować kłopotów z hemoroidami, gdyż we wczesnym stadium bardzo łatwo można się ich pozbyć, wystarczają nawet domowe sposoby na hemoroidy czy leki dostępne bez recepty. Potem zaś jest już tylko gorzej.

Niewinne złego początki

Początkowo problemy z hemoroidami nie dają się mocno we znaki. Guzki mogą pojawiać się na powierzchni odbytu, zwłaszcza w wyniku silnego parcia podczas oddawania stolca. Czasem też można zauważyć pewną ilość krwi na papierze toaletowym, którą łatwo wziąć za skutek otarcia naskórka. Poza tym, skoro nie jest jej dużo, nie ma się czym przejmować. Potem jednak guzki nie chowają się już same w odbycie, a dolegliwości bólowe i dyskomfort są coraz silniejsze, nie tylko jeśli chodzi o wypróżnianie, ale nawet poza tymi sytuacjami. Kłopotliwe i krępujące może to być zawsze, a zwłaszcza w przypadku osób prowadzących siedzący tryb życia (i to między innymi takie osoby są najmocniej narażone na tego rodzaju problemu), przede wszystkim jednak jest to istotne dla zdrowia.

Więcej: http://procto.net.pl/

Chore hemoroidy źle spełniają swoje funkcje, a zaniedbanie problemów z nimi może prowadzić do poważnych chorób odbytu i jelit, z których najgroźniejszą jest rak jelita grubego, będący jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w Polsce.

Jak powinno wyglądać leczenie hemoroidów?

Przede wszystkim leczenie kłopotów z hemoroidami musi być dostosowane do stopnia ich nasilenia. Gdy są to zaledwie początki, ulgę przynieść może stosowanie powszechnie dostępnych środków, które także zapobiegną dalszemu, negatywnemu rozwojowi sytuacji. Prócz tego, jak leczyć hemoroidy, trzeba też dowiedzieć się, jakie wdrożyć dodatkowe działania, gdyż stosowanie leków, czy to kupionych na własną rękę bez recepty, czy zaleconych przez lekarza, musi też iść w parze z pewnymi modyfikacjami w diecie i trybie życia, co ważne będzie zwłaszcza w niektórych przypadkach.

By zapobiegać zaparciom, które także wywołują kłopoty z hemoroidami oraz intensyfikują je, trzeba spożywać dużo błonnika i dużo pić. Należy starać się prowadzić mniej siedzący tryb życia, uprawiać więcej sportu, mniej czasu spędzać w toalecie (warto oduczyć się na przykład czytania gazety w tym miejscu).

Czytaj też: http://choroba-refluksowa.pl/zdrowie/powiklania-hemoroidow.html

Gdy podejmie się walkę z żylakami odbytu odpowiednio wcześnie, uda się uniknąć bardziej zaawansowanych metod leczenia. Co prawda do wyboru jest ich wiele, niektóre z nich jednak są kosztowne, a trzeba je opłacać samodzielnie, inne zaś stwarzają ryzyko powikłań, które mogą być jeszcze poważniejsze i bardziej nieprzyjemne niż właściwe problemy z hemoroidami. Lepiej więc do tego nie dopuścić, zwłaszcza że wcale nie jest to trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *