Jak skutecznie oczyścić organizm?

Jak skutecznie oczyścić organizm?
Oceń

Nasze ciała do cud natury. Przedziwna i zdumiewająca współpraca i działanie miliardów komórek, wielu układów, skomplikowane procesy fizyczne i chemiczne. Niczym dobrze naoliwiona maszyna, maszyna życia, umożliwiająca nam odczuwanie smaku, zapachu, dotykanie i patrzenie, rozumienie i chłonięcie świata wszystkimi zmysłami. Dzięki nim możemy tańczyć, śmiać się, pracować, płakać, wziąć łyk chłodnej wody, która tak wspaniale smakuje kiedy jesteśmy spragnieni w upalny dzień.

Kiedy nic nie zakłóca pracy tej cudownej maszynerii, czujemy się dobrze, poruszamy się sprawnie, skóra jest zdrowa, a procesy trawienne przebiegają bez zarzutu i niemal niezauważalnie. Jednak współczesny tryb życia niesie wiele wyzwań, z którymi nasze ciała nieustannie, każdego dnia muszą się zmagać. Ciągły pośpiech, stres, codzienna praca, niezrównoważona odpowiednią ilością wypoczynku i relaksu, niezdrowe odżywianie i związany z nim nadmiar chemii, sztucznych barwników, konserwantów – to wszystko powoduje, że w funkcjonowaniu organizmu zaczynają się pojawiać zakłócenia. Maszyna już nie działa tak idealnie sprawnie jak niegdyś.

Efekty zatrucia organizmu toksynami

Pojawiają się bóle kręgosłupa, stawów, bóle głowy. Trawienie zaczyna ulegać zaburzeniom – codziennością stają się wzdęcia, zaparcia, zgaga, uczucie ciężkiego brzucha i wrażenie, jakby zalegały w nim kamienie. Z ust może się wydobywać brzydki zapach, a skóra nabiera szarego zabarwienia lub reaguje pojawieniem się zmian trądzikowych.

W nocy, zamiast spać snem sprawiedliwego po męczącym dniu, nie możesz zasnąć, wielokrotnie się budzisz, sen nie przynosi relaksu, a tylko potęguje zmęczenie, które i tak odczuwasz już niemal nieustannie. Brak Ci energii, tracisz apetyt lub ciągle odczuwasz głód.

Czytaj: Oczyszczanie ciała z toksyn – detoksykacja organizmu

Skąd te wszystkie dolegliwości? Z zaniedbania! O swoje samochody dbamy lepiej, niż o swoje ciała. Auto wozimy przecież na przeglądy, regularnie uzupełniamy olej i niezbędne płyny, kiedy jakaś część się zużywa – wymieniamy. W swoich organizmach trudno wymienić części na nowe, więc tym bardziej trzeba dbać, by to, co mamy, służyło nam jak najdłużej. Kiedy coś zaczyna niedomagać – przyjrzyjmy się przyczynom i posłuchajmy, co w ten sposób organizm chce nam przekazać.

 

Zapewne wolałby zdrową żywność niż przetworzone byle co, regularne spacery na świeżym powietrzu zamiast przesiadywania na kanapie, a do tego zamiast przepracowania – nieco relaksu i mniej stresu na co dzień. Jeśli zaniedbaliśmy nasze powinności względem naszej najcenniejszej maszyny – weźmy się natychmiast za naprawę. Aby wspomóc funkcjonowanie ciała, warto zafundować sobie gruntowny detoks – oczyszczenie organizmu z toksyn i złogów, które nagromadziły się w nim przez lata niezdrowego tryby życia i braku regularnej „konserwacji”.

Najlepszym sposobem będą zioła – na rynku dostępne są gotowe mieszanki, oparte na naturalnych składnikach, jak na przykład Fibra Vitale – połączenie nasion babki płesznik i siemienia lnianego z łupinami babki jajowatej. Taka kuracja usunie z organizmu szkodliwe zaległości i wspomoże jego funkcjonowanie, a Ty szybko odczujesz różnicę.

2 odpowiedzi do artykułu “Jak skutecznie oczyścić organizm?

  1. LM

    Oczyszczanie ciała z toksyn to nie tylko błonnik pokarmowy, ale także – a może przede wszystkim – korzystanie z sauny. To właśnie w saunie można pozbyć się toksyn, które gromadzą się pod skórą i często są powodem szarzenia cery i jej znaczącego zmniejszenia elastyczności.

  2. 4K

    O czym ty piszesz? Co mają toksyny pod skórą do detoksu wątroby czy nerek, albo oczyszczania jelit? Przecież to są całkowicie różne sprawy. Często w ogóle nie ma o czym mówić przy tej całej saunie, bo detoks ziołami czy wodą i głodówką jest znacznie skuteczniejszy i lepszy dla organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *