Cellulit a sól i węglowodany – jak zmienić dietę?

Cellulit a sól i węglowodany – jak zmienić dietę?
5 (100%) 1 Głosów

Sezon letni zachęca do wyciągnięcia z szafy ubrań, które odsłaniają nieco więcej ciała. Promienie słońca, wiatr, dni wolne, urlop nad morzem… to wszystko brzmi niezwykle kusząco, niestety powoduje także stres. Chodzi rzecz jasna o cellulit, zmorę wielu kobiet niezależnie od ich tuszy czy wieku. Nawet niezbyt widoczny potrafi skutecznie popsuć humor, ponieważ zapowiada postępowanie rozwoju skórki pomarańczowej. Jednak jego niewielka widoczność (często dopiero przy ściśnięciu tkanki palcami) to najlepszy znak, że czas wybrać odpowiednie kremy na cellulit i przede wszystkim przemyśleć swoją dietę. Istnieją takie produkty, które zawsze przyczyniają się do jego wzrostu, ponad to ich nadmierne spożywanie nie jest w ogóle wskazane w kontekście zdrowia. Są też z kolei inne, które można jeść bez ograniczeń, ponieważ zawarte w nich składniki odżywcze przyspieszają i ułatwiają znacznie tę walkę. Jak dobrać prawidłowe kosmetyki i dietę, żeby zwalczyć cellulit już w chwilę po jego pojawieniu się?

Unikaj soli

Sól jest dodawana w zbyt wielkich ilościach do niemal każdego produktu. Można ją znaleźć nawet tak, gdzie nigdy byś się jej nie spodziewała. Oczywiście warto zwracać baczną uwagę na kupowane jedzenie, jednak istnieje jeszcze prostszy sposób na ograniczenie spożywania soli – wyeliminowanie jej ze swojej kuchni. Spróbuj zrobić drobny test – kup kilogram soli i sprawdź, w jakim czasie zostanie zużyta, a efekty na pewno cię zaskoczą. Solimy niemal wszystko, często całkowicie zbędnie – ponieważ równie dobrze można dodać do potraw ziół.

Sól przyczynia się znacznie do zatrzymywania w organizmie wody i zaburza krążenie limfy. To z kolei całkiem prosta droga do powstania cellulitu wodnego, znacznie związanego właśnie z zaburzeniami mikrokrążenia. Wyeliminowanie soli z procesu gotowania może opóźnić jego rozwój, a gdy do tego profilaktycznego działa dodasz jeszcze odpowiednie kosmetyki na cellulit, niemal na pewno będziesz mogła szybko cieszyć się piękną i zdrową skórą.

krem antycellulitowy vialiseDbanie o krążenie to też walka z cellulitem

Warto podarować swojej skórze to co najlepsze zarówno od środka, jak i na zewnątrz. Wśród kosmetyków o udowodnionym i realnym działaniu na korzyść mikrokrążenia jest serum na cellulit Vialise. Zawiera ono dużo wyciągów z roślin znanych ze swojego korzystnego działania na naczynia krwionośne i zmniejszania obrzęków. Wystarczy stosować je dwa razy na dobę, żeby w połączeniu z racjonalną dietą szybko uporało się z cellulitem.

Węglowodany na drodze do pięknej skóry

Najwięcej węglowodanów znajdziesz w białym pieczywie, cukrze oraz kaszach. Zamiana białego pieczywa na pełnoziarniste jest ze wszech miar korzystna dla zdrowia – pozwala poradzić sobie z nadwagą, problemami krążeniowymi a także cellulitem, który pod wpływem węglowodanów rozrasta się i przechodzi z formy wodnej w lipidową. Tę drugą znacznie trudniej jest usunąć – kosmetyki na cellulit i dieta mogą sobie z tym nie poradzić, dlatego też lepiej zawczasu  zmienić węglowodany na świeże warzywa, wspierające walkę ze skórką pomarańczową.

2 odpowiedzi do artykułu “Cellulit a sól i węglowodany – jak zmienić dietę?

  1. Pioter&Ada

    W końcu ktoś to wprost napisał. Bo nie jest tak, że cellulit pojawia się nagle i nie wiadomo dlaczego. Dieta jest kluczowa. Jak się nie ma odpowiedniej przemiany materii to różne toksyny i nadmiar tłuszczu odkładają się w organizmie, a efektem jest cellulit na udach i nie tylko.

  2. Hanka

    Ja nie wiem jak dorośli ludzie w kraju, w którym niczego nie brakuje, mogą się zastanawiać jak zmienić dietę!? Przecież wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu i masz do wyboru, do koloru. Możesz kupować dosłownie wszystko w jakichkolwiek konfiguracjach. A jak będziesz jeść zdrowo, to cellulit na pewno nie będzie problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *